Przejdź do zawartości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Pierwszy biznes

Pani Anna Zalewska (32 l) w maju zeszłego roku założyła swój pierwszy biznes - kancelarię notarialną. Kancelaria mieści się w Gdańsku-Wrzeszczu.

Po niespełna pół roku postanowiła zatrudnić pracownika. Szukała sekretarki z doświadczeniem w pracy w kancelarii. Jak sama mówi to stanowisko wymagające bardzo wielu walorów. Trzeba posiadać wiedzę prawniczą, doświadczenie, wiedzę sekretarską. Niezbędna jest skrupulatność, jak również miła aparycja i umiejętność szybkiego nawiązywania kontaktów. Udało się jej znaleźć właściwą osobę z pomocą urzędu pracy. O możliwościach zatrudnienia (wraz z dofinansowaniem) osoby  w wieku 50+ dowiedziała się od swoich rodziców. Prowadzą oni firmę budowlaną i już wielokrotnie korzystali z takiej formy zatrudnienia. Pani Anna złożyła odpowiednie wnioski zarówno na pozyskania właściwego pracownika jak i doposażenie jego stanowiska pracy. W wyniku tej rekrutacji w kancelarii została zatrudniona 54-letnia Pani Danuta.

Pani Danuta blisko dwa lata temu straciła pracę właśnie w kancelarii notarialnej. Jej ówczesny pracodawca stwierdził po prostu, że jest za droga. Strata pracy zbiegła się w jej życiu z tragedią osobistą – ciężką chorobą męża i jej własnymi problemami zdrowotnymi. Okres bezrobocia wspomina bardzo źle. Mówi o beznadziei, depresji, pretensji do całego świata. Ale te problemy ma już za sobą. Dziś pracuje w kancelarii Pani Anny i jest to dla niej praca marzeń. Bardzo dobrze rozumieją się z pracodawcą, w firmie panuje bardzo pozytywna atmosfera.


Widok zawartości stron Widok zawartości stron