Skip to Content

Breadcrumb Breadcrumb

Web Content Display Web Content Display

Asset Publisher Asset Publisher

Back

Konferencja regionalna, Gdańsk, 06 lutego 2013

W środę 6 lutego 2013 roku w Gdańsku odbyła się kolejna konferencja regionalna „Wyrównywanie szans na rynku pracy dla osób 50+ - Solidarność pokoleń”.

Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem – do ostatniej chwili spływały zgłoszenia prelegentów, którzy chcieli podzielić się doświadczeniami w zakresie działań na rzecz osób 50+, obejmujących aktywizację zawodową i społeczną tej grupy.

Konferencję otworzył Tadeusz Adamejtis, Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku, który uroczyście powitał wszystkich uczestników . W swoim wystąpieniu przedstawił on specyfikę pomorskiego rynku pracy ze szczególnym uwzględnieniem osób 50+.

W pierwszej części spotkania – jak zawsze – zaprezentowano także działania rządu podejmowane w ramach programu „Solidarność Pokoleń” – przybliżyła je zebranym Małgorzata Sarzalska z Departamentu Analiz Ekonomicznych i Prognoz MPiPS.

Podczas konferencji wystąpiła również przedstawicielka Partnera projektu – Uniwersytetu Łódzkiego – dr Izabela Kołodziejczyk-Olczak, która przedstawiła „Portret kobiet i mężczyzn w wieku 50+”.

Dalsza część spotkania obejmowała prezentację dobrych praktyk na rzecz 50+ z regionu pomorskiego, wśród których znalazły się:

  • Projekty innowacyjne-testujące realizowane przez  Fundację Gospodarczą z Gdyni (KatarzynaHuńko);
  • Projekt „50+ doświadczenie” realizowany przez Caritas Diecezji Pelplińskiej i Agrotec Polska sp. z o.o. (MartaAbramowicz i AnnaStrzałkowska);
  • „Doświadczenia w aktywizowaniu osób bezrobotnych 50+ w Powiecie Kościerskim” (Piotr Lizakowski, Starosta Kościerski);
  • Projekt „Pracuję – rozwijam kompetencje. Innowacyjny model wsparcia dla pracowników 50+”, realizowany przez firmę PBS (Małgorzata Jankiewicz);
  • Projekt „Portfel kwalifikacji zawodowych pięćdziesięciolatka”, realizowany przez Kaszubski Uniwersytet Ludowy (Katarzyna Radtke);
  • Projekt „Wolontariat 50+. Pomorskie razem w działaniu”, realizowany przez Fundację Inicjatyw Społecznych „Się Zrobi!” (Monika Popow).

Na zakończenie „Wielowymiarowy model identyfikacji i wsparcia kompetencji zawodowych osób bezrobotnych 50+” przedstawił dr Radosław Sterczyński ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.

Konferencja regionalna w województwie pomorskim okazała się niezwykle udana  – uczestnicy chętnie wymieniali się swoimi doświadczeniami i nawiązywali nowe, interesujące znajomości, które w przyszłości z pewnością zaowocują kolejnymi inicjatywami na rzecz osób 50+.


Web Content Display Web Content Display

Wszelkie prawa zastrzeżone - Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich - 2014