Skip to Content

Breadcrumb Breadcrumb

Web Content Display Web Content Display

Asset Publisher Asset Publisher

Back

Konferencja regionalna, Poznań, 12 października 2012

W piątek 12 października 2012 roku odbyła się w Poznaniu kolejna konferencja regionalna „Wyrównywanie szans na rynku pracy dla osób 50+ - Solidarność pokoleń”.

W konferencji udział wzięli licznie zgromadzeni przedstawiciele samorządu, instytucji rynku pracy, jednostek organizacyjnych pomocy społecznej, organizacji pozarządowych i lokalnego biznesu.

W trakcie spotkania zostały przedstawione działania podejmowane na wielkopolskim rynku pracy, o których opowiedział wicedyrektor WUP w Poznaniu – Michał Stuligrosz. Uczestnicy mieli również okazję poznać wybrane aspekty polityki senioralnej Samorządu Województwa Wielkopolskiego (Aleksandra Kowalska – dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu) oraz zapoznać się z inicjatywami realizowanymi przez Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu (Monika Szelągiewicz – dyrektor CIS). To ostatnie wystąpienie wywołało szczególnie dużo emocji za przyczyną filmu zaprezentowanego w jego trakcie. „Drogi dwudziestoletni…” to projekt zrealizowany przy okazji  Międzynarodowej Konferencji Solidarności Międzypokoleniowej, stanowiący przesłanie dla młodego pokolenia. Zachęcamy do jego obejrzenia.

W trakcie konferencji zostały również zaprezentowane lokalne projekty kierowane do osób 50+, a także dokonano przeglądu krajowych i regionalnych programów rynku pracy wobec osób 50+ (dr Tomasz Mering – UW).


Web Content Display Web Content Display

Wszelkie prawa zastrzeżone - Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich - 2014