Skip to Content

Breadcrumb Breadcrumb

Web Content Display Web Content Display

Asset Publisher Asset Publisher

Back

Konferencja regionalna, Rzeszów, 20 marca 2013

W środę 20 marca 2013 roku odbyła się w Rzeszowie 13. konferencja regionalna „Wyrównywanie szans na rynku pracy dla osób 50+ - Solidarność pokoleń”.

Podczas konferencji zaprezentowano działania Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich ze szczególnym uwzględnieniem projektu „Wyrównywanie szans na rynku pracy dla osób 50+”, który jest realizowany przez CRZL. Prezentacji dokonała p. Justyna Garbarczyk, Zastępca Dyrektora ds. Realizacji Projektów CRZL. O rządowym programie „Solidarność pokoleń. Działania dla zwiększenia aktywności zawodowej osób w wieku 50+” opowiedział zebranym p. Grzegorz Baczewski, Dyrektor Departamentu Analiz Ekonomicznych i Prognoz MPiPS. W pierwszej części konferencji głos zabrali również p. Mariusz Szewczyk, wicedyrektor WUP w Rzeszowie oraz p. Monika Piątek-Kozioł z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.

W części drugiej spotkania – oprócz wystąpienia przedstawicieli Uniwersytetu Łódzkiego, Partnera Projektu (dr Izabela Kołodziejczyk-Olczak), znalazły się liczne przykłady „dobrych praktyk” z regionu, o których opowiedzieli przedstawiciele organizacji i instytucji, podejmujących działania na rzecz osób 50+. Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się wystąpienie przedstawiciela firmy AMD Group – p. Michała Drymajło, który podjął temat pracy z beneficjentem 50+ w agencji zatrudnienia. Problematyka zaprezentowana przez prelegenta wywołała burzliwą dyskusję wśród uczestników spotkania i zaowocowała wieloma ciekawymi stwierdzeniami.

Cykl konferencji pn. „Wyrównywanie szans na rynku prac dla osób 50+ - Solidarność pokoleń” jest organizowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej wraz z Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich.


Web Content Display Web Content Display

Wszelkie prawa zastrzeżone - Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich - 2014